پوشش های تبدیلی بر پایه نانوتکنولوژی و عاری از فسفاته و فلزات سنگین جایگزین بسیار مناسب و ضروری برای پوشش های سنتی گذشته می باشند.

شرکت فراتک با آگاهی از آخرین دستاوردهای جهانی در این زمینه، پوشش های نانو سرامیکی و نانو زیرکونیوم را به مشتریان ارائه می دهد. پوشش های نانو علاوه بر اینکه کاهش هزینه های تولید را در پی داشته و مقرون به صرفه ترند عاری از مواد الاینده ی محیط زیست نیز می باشند.

محصولات شیمیایی به طور گسترده ای در صنایع تولیدی جهانی مورد استفاده قرار می گیرند. مصرف سالانه محصولات فسفاته و سایر مواد شیمیایی تنها برای لوازم خانگی و صنایع خودرو به بیش از یک میلیارد تن در جهان رسیده است؛ این مواد حاوی فسفات باعث آلودگی محیط زیست می شود . فسفر برای رشد همه موجودات لازم است، به عنوان مثال جلبک های زیر آب را به طور گسترده ای رشد می دهد و علاوه بر این باعث بازتولید بیشماری از باکتری ها در دریاچه ها می شود، بنابراین اکسیژن را در آب مصرف می کند و سپس ماهی ها با مشکل کمبود اکسیژن مواجه می شوند؛ و همچنین برخی باکتری هامفید نیز به علت کمبود اکسیژن از بین می روند. در نتیجه، دریاچه ها در نهایت مرده اند. همچنین برخی از محلولهای یمیایی شامل فلزات سنگینی مثل کروم نیکل و... می باشند که همگی از عوامل سرطان زاست.

لذا پوشش های تبدیلی عاری از فسفاته و فلزات سنگین جایگزین بسیار مناسب و ضروری برای پوشش های سنتی گذشته می باشند. فرآیندهایی که بر پایه نانو تکنولوژی طراحی و در صنایع پوشش دهی مورد استفاده قرار می گیرند.

پوششهای نانو بر پایه زیرکونیوم، تیتانیوم و... قادر به ایجاد پوشش هایی با ضخامت نانومتری در سطح فلزاتی مثل فولاد، گالوانیزه و آلومینیم می باشند. پوشش نانوی ایجاد شده، همانند فسفاته ها خواص ضد خوردگی و چسبندگی پوشش رنگ را افزایش می دهند.

مزایای پوشش نانو

مزایای فیزیکی:

● عاری از فلزات سنگین (مثلا نیکل، کروم، مس و غیره)
● کاهش بسیار چشمگیر تولید لجن و رسوب
● کاهش مصرف آب طی فرآیند
● سهولت و کاهش هزینه تصفیه پسابها.
● عدم نیاز به مصرف انرژی برای گرم کردن محلول
● امکان انجام فرآیند در دمای اتاق
● عاری از مواد حاوی فسفات، اکسنده ها و نیتروژن

مزایای اقتصادی:

● خط تولید کوتاهتر، فرآیندهای کمتر
●قابل استفاده در خط های موجود بدون نیاز به ایجاد خط جدید
● عدم نیاز به فیلتراسیون محلول
● عدم نیاز به حرارت
● تصفیه فاضلاب راحت تر

جهت مشاوره فنی با کارشناسان شرکت فراتک تماس بگیرید.